Subskrybuj
(fot. Elke Wetzig, CC BY-SA 3.0 / Harald Krichel, CC BY-SA 4.0 / Jindřich Nosek (NoJin), CC BY-SA 4.0 / via Wikimedia Commons)

Apel Noblistek w sprawie kryzysu humanitarnego na granicy. „Nie odwracajmy oczu od tragedii”

„Jako obywatelki i mieszkanki Unii Europejskiej zwracamy się do demokratycznie wybranych reprezentantów Europy – nie odwracajmy oczu od tragedii” - piszą m.in. Olga Tokarczuk i Swietłana Aleksijewicz, autorki Apelu Noblistek.

Swietłana Aleksijewicz, Elfriede Jelinek, Herta Müller i Olga Tokarczuk w liście otwartym do Rady Europejskiej i Parlamentu Europejskiego apelują o podjęcie wspólnych działań w celu zakończenia i pokojowego rozwiązania kryzysu na granicy polsko-białoruskiej.

Apel Noblistek ukazał się wczoraj na facebookowej stronie Olgi Tokarczuk. Podpisały go również inne laureatki Literackiej Nagrody Nobla.

Autorki Apelu opisują tragiczną sytuację na granicy Polski i Białorusi. Podkreślają, że…

Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich artykułów, e-wydań i archiwum

  • Pełny dostęp do wszystkich artykułów
  • Każdy nowy numer od razu w e-wydaniu
  • Archiwum numerów zawsze pod ręką