Swietłana Aleksijewicz, Elfriede Jelinek, Herta Müller i Olga Tokarczuk w liście otwartym do Rady Europejskiej i Parlamentu Europejskiego apelują o podjęcie wspólnych działań w celu zakończenia i pokojowego rozwiązania kryzysu na granicy polsko-białoruskiej.
Apel Noblistek ukazał się wczoraj na facebookowej stronie Olgi Tokarczuk. Podpisały go również inne laureatki Literackiej Nagrody Nobla.
Autorki Apelu opisują tragiczną sytuację na granicy Polski i Białorusi. Podkreślają, że…