Dlaczego zdecydowaliście się na dziecko?” W realnym życiu ludzie rzadko o to pytają, a raczej cieszą się i gratulują, jeśli ma ono przyjść na świat. Ale jeśli spróbowalibyśmy udzielić odpowiedzi, to zobaczymy, że zaraz popadniemy w filozoficzne kłopoty. Zgodnie z maksymą Kanta drugiego człowieka powinniśmy traktować jako cel naszych działań, nie zaś jako środek. Czy da się jednak w ogóle traktować jako cel kogoś, kto jeszcze nie zaistniał? Mówiąc…
Redaktor miesięcznika "Znak", absolwent MISH UJ. Dr filozofii na podstawie pracy obronionej na Wydziale Filozoficznym UJ pt. "Bóg umarł. Dzieje i analiza pewnego filozoficznego wyroku śmierci"