W marcu swoje władze wybierze Konferencja Episkopatu Polski. Znajdą się w nich osoby zupełnie nowe, bo ze względów statutowych żaden z dotychczasowych członków prezydium KEP nie może już kandydować. Przewodniczący Konferencji (abp Gądecki) i jego zastępca (abp Jędraszewski) osiągną w tym roku wiek emerytalny, z kolei jej sekretarz (bp Miziński) pełnił tę funkcję przez dwie kolejne kadencje i musi odejść, a jako biskup jedynie…
Publicysta katolicki, wieloletni redaktor „Znaku”, były prezes Klubu Chrześcijan i Żydów „Przymierze”.