Czy świat bez TikToka byłby lepszym miejscem? Na to pytanie egzystencjalne muszą sobie właśnie odpowiedzieć Albańczycy, którym miłościwie panujący premier Edi Rama, zwany także Sułtanem Bałkanów, w połowie marca wyłączył dostęp do aplikacji. Władza przekonuje, że obrała słuszną linię. „TikTok to niekończące się piekło mowy nienawiści i wyzywania” – ubolewał Edi Rama. Decyzję podjął z troski o dobro swoich obywateli, zwłaszcza tych najmłodszych, po tym jak w…
Pisarka, reportażystka. Autorka powieści Toksymia (2009) oraz zbiorów reportaży Bukareszt. Kurz i krew (2013) i Błoto słodsze niż miód. Głosy komunistycznej Albanii (2018), za którą otrzymała Paszport „Polityki” i Nagrodę Kościelskich. Obecnie pracuje nad zbiorem...