Jako człowieka wierzącego cieszy mnie kolejny jubileusz w Kościele (i związane z nim poruszenie: publikacje, pielgrzymki, odpusty etc.). Chciałbym jednak wiedzieć, jaki jest program tego Roku tutaj, w Polsce. Oczywiście, poza specjalistycznymi konferencjami i celebracjami liturgicznymi, o które najłatwiej. Czy będzie on zatem oznaczał ożywienie refleksji teologicznej (wszak mówi się o Pawle, że był pierwszym teologiem chrześcijańskim)? Czy stanie się szansą na załagodzenie sporów dzielących polski Kościół (Paweł wprowadzał jedność w Kościele podzielonym na tych, którzy wywodzili się z judaizmu, i na ochrzczonych pogan)? A…
Publicysta katolicki, wieloletni redaktor „Znaku”, były prezes Klubu Chrześcijan i Żydów „Przymierze”.