Subskrybuj
Redaktorka miesięcznika „Znak”, recenzentka, absolwentka krytyki literackiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Opiekunka rubryki "Wśród możliwości"

Nagle i nie po kolei

Nie lubię tłumów i hałasu, drażnią mnie pewne dźwięki, zapachy czy ostre światło, czuję się roztrzęsiona, gdy mam za dużo do zrobienia, zmiany wytrącają mnie z równowagi. Literatura określa te symptomy mianem wysokiej wrażliwości. Niektóre historie również działają na mnie ze wzmożoną siłą. Tak właśnie było z <i>Kto ukradł jutro?</i> Olgi Ptak.

Wydana przez Wydawnictwo Albus pozycja składa się z dwóch książek połączonych wspólną obwolutą: jedna to autoterapeutyczna opowieść o doświadczeniu wściekłej matki niepełnosprawnego dziecka, która musi walczyć na dwóch frontach – z innymi ludźmi oraz z własnym synem, natomiast druga to historia napisana z perspektywy pięcioletniego Leona zmagającego się z zaburzeniami sensorycznymi.

Podskórny bólOlga Ptak początkowo usypia moją czujność, gdy otwarcie pisze o niewiedzy, bezsilności, strachu, wstydzie i słabości, z którymi w pewnych sytuacjach zostaje się samej / samemu. „Też to czasem czujesz? Że rozmowa z ludźmi nie ma sensu, że ślizgają się jedynie po powierzchni zjawisk, nie…

Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich artykułów, e-wydań i archiwum

  • Pełny dostęp do wszystkich artykułów
  • Każdy nowy numer od razu w e-wydaniu
  • Archiwum numerów zawsze pod ręką

Artykuł pojawił się w numerze: Duchowość 2.0