Od kilku lat Gruzja jest popularnym kierunkiem podróży wybieranym przez Polaków. Wyjeżdżają nad Morze Czarne, w gruzińskie góry, zwiedzają Tbilisi. Wracają urzeczeni. Przyroda wydaje im się jeszcze niezniszczona, góry niezaśmiecone, dzikie. Batumi jest na pewno już komercyjne, ale wciąż inne niż polskie kurorty, nadal piękne, no i Tbilisi – zjawiskowe kaukaskie miasto. Wzniesienia, stare cerkwie, odremontowane fasady domów z charakterystycznymi balkonami. Dużo komercji: restauracje, puby. Po przyjeździe do Polski słyszymy:…
Redaktorka, dziennikarka specjalizująca się w tematyce wschodniej i społecznej. Współautorka książek na temat Białorusi i Armenii