Przyjemność namalowana
Kasia: Odwiedzałam Muzeum Narodowe w Warszawie już kilkanaście razy, żeby obejrzeć obrazy Jacka Malczewskiego, i nieustająco wydają mi się bardzo przejmujące. Szczególnie dzieło Thanatos. Niezwykle piękny w moim odczuciu jest również słynny Szał Władysława Podkowińskiego.
Jacek: Wbrew pozorom w moim przypadku jest to twórczość Zdzisława Beksińskiego. Oczywiście jego obrazy jakoś mnie dotykają, ale jednocześnie budzą we mnie spokój. Bardzo często utożsamiam się z jego postaciami, a sceny, które malował, wywołują we mnie wielkie…