W moim blogu jest zakładka Nota bene. Od czasu do czasu wrzucam tam swego rodzaju komentarze powstające na marginesie imprez intelektualnych – różnych paneli, dyskusji, wykładów, przemówień (może z czasem zacznę też spisywać glosy do kazań?). Tym razem asumpt do rozmyślań o ideale precyzji dały mi wypowiedzi ojca Roberta Plicha OP podczas dyskusji, która odbyła się w redakcji ,,Znaku” 29 lutego tego roku. To w jego wypowiedzi – tak, jak brzmiała ona na żywo – znalazłam wyrażone z dużą siłą przekonanie, że naukę Kościoła należy przedstawiać wiernym ,,z całą precyzją”. Dążenie do precyzji ma usprawiedliwiać używanie ogólnie niezrozumiałych…
Z wykształcenia filozof i teolog. W latach 1961–1983 była redaktorem i sekretarzem redakcji miesięcznika „Znak”. W latach 70. współtworzyła ruch hospicyjny w Polsce i pierwsze polskie hospicjum w Nowej Hucie. Przez pięć lat pomagała terminalnie chorym jako wolontariuszka. W latach...